Share |

Monday, October 4, 1999 -- Summersville
Gauley River Race

[Coverage] [Pic Set 1] [Pic Set 2] [Pic Set 3] [Pic Set 4]
[Overall Results] [Results by Class]

O/A Name Class
Place
Class Start
Time
Finish
Time
Time
1Andrew McEwan1Wildwater12:00:0012:44:100:44:10
2Steve Kauffman2Wildwater12:01:0012:49:250:48:25
3Clem Newbold1Wavehopper - Men12:03:0012:54:400:51:40
4Eric Young2Wavehopper - Men12:04:0012:57:440:53:44
5Eric Lindberg1Slalom - Men12:08:0013:03:190:55:19
6Shannon Carroll1Wavehopper - Women12:35:0013:31:050:56:05
7Deb Ruehle2Wavehopper - Women12:07:0013:03:220:56:22
8Stewart Caldwell2Slalom - Men12:15:0013:11:340:56:34
9Arlo Grammatica3Slalom - Men12:12:0013:08:380:56:38
10Colleen Laffey3Wavehopper - Women12:06:0013:03:000:57:00
11Barney Bonito4Slalom - Men12:13:0013:10:190:57:19
12Sam Bass5Slalom - Men12:10:0013:07:340:57:34
13Eric Strittmutter6Slalom - Men12:11:0013:08:480:57:48
14Reid & Russell Bailey1Wildwater C-212:02:0013:00:550:58:55
15Peter Persoljia7Slalom - Men12:09:0013:08:150:59:15
16Alistair Donald1Playboat - Men12:20:0013:20:311:00:31
17Jay Moffatt2Playboat - Men12:19:0013:20:121:01:12
18Hutch Brown3Playboat - Men12:22:0013:23:261:01:26
19Precision Rafting1Raft 12:45:0013:47:191:02:19
20Hoke Cagle4Playboat - Men12:25:0013:27:191:02:19
21Nate Ostis5Playboat - Men12:26:0013:28:201:02:20
22Wayne Amsbary6Playboat - Men12:17:0013:19:251:02:25
23Mike O'Rourke8Slalom - Men12:36:0013:39:081:03:08
24Katie Blackford1Playboat - Women12:28:0013:31:101:03:10
25Steve Frazier1Open Boat Single12:31:0013:34:221:03:22
26Jay Ostis7Playboat - Men12:21:0013:25:101:04:10
27AVA2Raft 12:39:0013:43:311:04:31
28Nolan Whitesell2Open Boat Single12:29:0013:33:361:04:36
29Anna Levesque2Playboat - Women12:27:0013:31:421:04:42
30Chad Foreman8Playboat - Men12:18:0013:23:001:05:00
31Greg Hoskins9Playboat - Men12:23:0013:28:321:05:32
32Hamlin/Blavvet1Topo Duo12:33:0013:39:431:06:43
33William Colon Team3Raft 12:42:0013:49:391:07:39
34Chick w/Stix + 2 Tix4Raft 12:38:0013:46:011:08:01
35Milt Aitken3Open Boat Single12:30:0013:38:391:08:39
36NARRly Chicks5Raft 12:44:0013:53:041:09:04
37Spangler/Rawlings1Shredder12:47:0013:56:421:09:42
38Class VI6Raft 12:46:0013:56:301:10:30
39New River Scenic7Raft 12:43:0013:54:111:11:11
40Dan Leuschel Team8Raft 12:40:0013:53:561:13:56
41Sarah Gillifillan1Slalom - Women12:37:0013:51:151:14:15
42Ben Thorpe10Playboat - Men12:24:0013:42:201:18:20
43David McFadden9Slalom - Men12:32:0013:54:271:22:27
44Lynn Aycock/Liz Garland1Open Boat Double12:32:0013:54:441:22:44
45Deardorff/Blavvett2Shredder12:48:0014:13:061:25:06
46Daren Vancil Team 9Raft 12:41:0014:07:101:26:10
47John Walsh1Sit on Top12:34:00DNFDNF